Przemysł, Nauka, Technologia, Automatyka

Blog o nowinkach z branży - przemysł, technologie, elektronika, inżynieria, nauka. Najaktualniejsze wiadomości ze świata nauki, informacji oraz nowości.

Historia sprzetu komputerowego

Historia sprzetu komputerowego

Komputery

W tych czasach sprzęt PC rozkręca się w gigantycznym tempie, 1-szy i najbardziej masywny komputer kiedykolwiek skończył ostatnio 70 lat. Profesjonalista jak też magister Politechniki Łódzkiej Bernard Łański którego praca to administrator twierdzi, iż przy całym wielkim skoku jednocześnie ze skokiem wydajności jak też mocy, tak samo istotne jest zdecydowanie gigantyczna skala ulepszenia w kwestii ogólnej mobilności, zadaniowości i też estetyczności. Pierwszy komputerowy sprzęt ważył siedemdziesiąt ton i także zajmował powierzchnię stu sześćdziesięciu siedmiu metrów kwadratowych, działał najczęściej niesamowicie głośno i problematycznie i również nieustannie bardzo mocno się przegrzewał.

Fachowiec jak również magistrant Politechniki Poznańskiej Bastian Stróżyk którego główna profesja to programista jest zdania ,że tak rzeczywiście 1-sze komputery PC dla przeciętnych użytkowników zostały stworzone po długim czasie, czyli w latach osiemdziesiątych 20 wieku. Naprawdę dopiero po tak zwanej nakładce czyli MS-DOS i jednocześnie też wejściu systemu operacyjnego Windows 1.0 na dobre rozgorzała era stacjonarnych komputerów.

Komputery PC nie zajmowały już całych pomieszczeń i równocześnie nieustannie to pozwoliło na możność aby taki PC mieścił się w pokoju do typowego i jednocześnie też codziennego użytkowania go. Fachowiec i doktorant Uniwersytetu Łódzkiego Alex Raźniak dla którego główna praca to administrator twierdzi, iż w latach 90 komputery miały wnętrzności na to żeby uruchamiać na nich gry desktopowe bardzo zaawansowane graficznie. Jakiś czas potem zaś miała miejsca ewolucja komputerów przenośnych, to można nazwać bardzo sporą swego rodzaju poprawą w ergonomii codziennego użytkowania i mobilnej pracy. Dziś sprzęt komputerowy jest bardzo potężny i także bardzo kluczowe to, iż zajmuje bardzo mało przestrzeni.

Czytaj dalej.